Aktuality

Aktuality

Aktuality
19. 4. 2024 | milerova | 88803× přečteno

Nejnovější informace, zajímavosti a tipy z Mulačovy nemocnice

  

200. miminko roku 2024

Letošní 200. miminko se v naší porodnici narodilo mamince Anetě, která je zdravotní sestričkou. Syn Tobiáš jí dělá radost od 16. dubna 2024 od 18:32 hod. Děkujeme za důvěru. Gratulujeme a přejeme hodně zdraví!!!!
 
 
 

MAXI LEKCE

V rámci příprav na porod pro vás připravujeme s našimi zkušenými porodními asistentkami již tradičně tzv. MAXI lekce, plné důležitých a zajímavých informací.
 
Aktuální nejbližší volný termín k přihlášení je 22.4. 2024 od 16,30 hod. - termín již obsazen, připravujeme další termín na květen!
 
Doprovod možný. Cena za lekci je 500,- Kč. Bližší informace a možnosti přihlášení na předporodní MAXI lekci získáte na tel. čísle + 420 377 677 182 nebo na e-mailové adrese: predporodnikurz@mulacovanemocnice.cz

Setkání budoucích rodiček

Přijďte se s námi připravit na porod - přímo v prostorách nemocnice!
Naše nemocnice pořádá již tradičně setkání těhotných žen s vedením naší zrekonstruované a moderní porodnice za účasti vedoucího lékaře porodního sálu MUDr. Michala Kapouna nebo lékařky gyn-por. oddělení MUDr. Barbory Mrázové a primářky novorozeneckého oddělení MUDr. Hany Tobrmanové. Vše, co Vás zajímá o těhotenství, porodu i péči o novorozence Vám rádi zodpovíme hned na místě.
Kdy? Ve středu 24.4. a 29.5. 2024 od 15:00 hod. = A PŘIPRAVUJEME I DALŠÍ TERMÍNY

Kde? Mulačova nemocnice, recepce
Porodní asistentka si pro Vás, budoucí rodičky, přijde v 15:00 hod. na recepci Mulačovy nemocnice.

Bližší informace k setkání Vám poskytneme na telefonu 377 677 182 nebo na e–mailu: mkapoun@mulacovanemocnice.cz. 

Kuchyně po rekonstrukci

Velké změny probíhají i v srdci naší nemocnice! S hrdostí oznamujeme dokončení rekonstrukce naší kuchyně, která každodenně připravuje jídla pro naše pacienty i personál. V rámci modernizace jsme aktualizovali veškeré kuchyňské přístrojové vybavení, abychom zlepšili kvalitu a efektivitu při přípravě pokrmů. Důraz jsme kladli i na zachování přísných hygienických podmínek, které jsou pro nás v Mulačově nemocnici vždy na prvním místě. Cílem těchto změn je zajistit, aby každé jídlo, které naši pacienti a zaměstnanci dostanou, bylo nejen chutné, ale i naprosto bezpečné a zdravé.
 

100. miminko roku 2024

Ve čtvrtek 22.2. 2024 v 17,29 hod. se u nás v Mulačově nemocnici narodilo letošní 100. miminko, byl jím zdravý klučina Albert a úsměv na tváři tím vykouzlil mamince Martině. Moc gratulujeme! A přejeme oběma hodně zdraví i celé jejich rodině!
A už se těšíme i na řadu dalších novorozenců, které přijdou na svět v naší porodnici. 
 
 

Cvičení pro těhotné

Cvičení je vhodné od 14. týdne těhotenství až do termínu porodu. Vždy je nutné mít doporučení od obvodního gynekologa, že žena může cvičení absolvovat. Pravidelné cvičení přispívá k lepší fyzické a psychické kondici, je prevencí ochabnutí břišní stěny a podporuje funkci pánevního dna. Ovlivňuje také příznivě vývoj plodu a dobrá fyzická kondice usnadňuje průběh porodu. Cvičení podporuje správné držení těla, správné dýchání a snižuje výskyt otoků nohou
a křečových žil. Zaměřujeme se na rehabilitační cviky, protahování, uvolnění, kompenzační cvičení, lehké posilování a závěrem lekce se věnujeme relaxaci. Prostor bude i pro otázky ohledně těhotenství, porodu a sdílení těhotenských radostí i strastí.
 
  • Cvičíme na podložkách a velkých míčích, používáme overbally a odporové gumy.
  • S sebou je vhodné si donést ručník, slabou deku, pití a popř. menší svačinu.
  • Cvičíme v pohodlném oblečení ve skupině max. šesti žen.
  • Cvičení probíhá v úterý a ve čtvrtek od 17,00 do 18,30hod. v tělocvičně oddělení rehabilitace (3. patro).
  • Sraz je vždy na recepci nemocnice lehce před 17,00hod.
  • Cena lekce je 200 Kč.
  • Registrace probíhá přes e-mail: cviceniprotehotne@mulacovanemocnice.cz

Lekce vedou zkušené porodní asistentky.
Budoucí maminky těšíme se na Vás!

 

První miminka roku 2024

Na první miminko roku 2024 jsme si letos museli počkat až do 2. dne v roce. Ale dočkali jsme se nakonec chlapečka Benjamina, kterého porodila maminka Eva 2. ledna 2024 v 7:53 hod. v naší porodnici a holčičky jménem Mia, která na sebe nechala čekat až do 3. ledna 2024 do 2:23 hod. a udělala tak radost mamince Denise.Gratulujeme oběma  rodinám a přejeme hodně zdraví!

Maminky prvních miminek si z porodnice odnesou dárečky předané vedením nemocnice a primáři gynekologicko-porodnického oddělení a novorozeneckého oddělení.
Těšíme se i na další maminky a jejich miminka, které se rozhodnou rodit v naší porodnici!   


Statistika porodů za rok 2023

V roce 2023 se na gynekologicko-porodnickém oddělení Mulačovy nemocnice v Plzni narodilo celkem 713 dětí, novorozenecké oddělení pečovalo v průběhu roku o 365 hochů a 349 dívek.

Nejčastější jméno pro chlapce bylo: Jakub, Adam, Štěpán, Filip, Jan, Dominik

Nejčastější jméno pro holčičku bylo: Eliška, Natálie, Sofie, Julie, Anna, Viktorie

Atypická jména:

hoši: Artem, Barnabáš, Dex, Damian, Dillan, Elvin, Emanuel, Edmud, Jonatan, Jonas, Kilian, Leon, Miron, Otmar, Sven, Tommy

holčičky: Amandine, Babeta, Dorotea, Elif, Heidi, Ida, Kassandra, Lara, Lika, Lotty, Leia, Maya, Nika, Noemi, Thea, Timea, Zara

V roce 2023 se v Mulačově nemocnici narodila 1x dvojčata – hoši, v roce 2022 byla dvojčata čtyři.
Nejlehčím miminkem roku byl Nikol – vážil 2260 g.
Nejtěžším miminkem roku byl Jakub – s váhou 5240 g.

Poslední miminko roku 2023 se narodilo 31.12. 2023 v 10,24 hod.
- chlapeček Matěj 3160 g z Plzně, jako prvorozený svým rodičům.

Pro srovnání, v roce 2022 se v Mulačově nemocnici narodilo 717 a v roce 2021–864 dětí.   

🌟 🌟 🌟 🌟 🌟 🌟 🌟 🌟 🌟 🌟 🌟 🌟 🌟 🌟 🌟 🌟 🌟 🌟 🌟 🌟 🌟 🌟 🌟 🌟 🌟 🌟 🌟

V roce, kdy mnohé nemocnice v ČR zaznamenaly pokles porodnosti, se nám podařilo udržet stabilní číslo 714 novorozenců, což je téměř stejné jako v loňském roce (717). Jsme hrdí, že se nám podařilo snížit procento císařských řezů na 19,9 % (z loňských 22,3 %). Zajímavým úspěchem bylo, že téměř třetina všech dětí nacházejících se v poloze koncem pánevním se narodila spontánně, a extrakční operace, jako jsou kleště či VEX, klesly na 2,9 %.

Úspěšnost indukcí porodu dosáhla úctyhodných 81 %, což je skvělý výsledek. Navíc, do perinatálního centra bylo v loňském roce přeloženo pouze 1,5 % narozených dětí, nemusíte se tedy vůbec bát rodit i v menší „rodinné“ porodnici jakou je ta naše. V roce 2023 se u nás narodila také jedna dvojčata. Ze všech narozených dětí měla nejmenší váhu Nikol s 2260 g a rekord v nejtěžší váze drží Jakub s 5240 g.

Děkujeme všem našim pacientkám, kolegyním a kolegům za projevenou důvěru a pevně věříme, že společně budeme i nadále zlepšovat péči v roce 2024. 💕


700. miminko roku 2023

V Mulačově nemocnici se rodilo i o svátcích, již700. miminko letošního roku jsme přivítali na svět až na Štěpána. Maminka Kateřina se dočkala svého očekáváného vánočního dárku až 26.12. 2023 v 5,07 hod., ale určitě jí to nevadilo. Je jím holčička Eliana. Moc gratulujeme! A přejeme hodně zdraví celé rodině!
A už se těšíme i na první novorozence a řadu dalších miminek v roce 2024! Pohodový zbytek letošního roku vám všem!
 
 
 

Setkání gynekologů v Mulačově nemocnici

Listopadové setkání gynekologů, které Mulačova nemocnice uspořádala společně se Sdružením odborných gynekologů v Plzni v rámci jejich pravidelných setkání, proběhla tentokráte přímo v naší nemocnici, a to v příjemné atmosféře a za velké účasti. Součástí odborných přednášek našich lékařů z gynekologicko-porodnického a novorozeneckého oddělení byla i prohlídka zrekonstruovaných prostor porodnice i přilehlých prostor. Lékaři si mohli prohlédnout nejen zmodernizované porodní sály, ale i rodinné pokoje, kuchyňku s celodenním občerstvením pro novopečené maminky apod. Děkujeme všem lékařům, kteří na akci přišli, za jejich účast a zájem. Jsme rádi, že vašim klientkám můžeme společně nabídnout moderní, příjemné a pohodlné prostředí s profesionální péčí a výbornou vzájemnou spoluprácí. RHC na Novor. oddělení

Omlouváme se za dočasnou nepřítomnost naší fyzioterapeutky Mgr. Evy Vondrákové. Ze zdravotních důvodů není nyní schopna provádět pravidelné cvičení s novorozenci. Děkujeme za vaše pochopení a přejeme Evě rychlé uzdravení. 🙏💕

 
 
 


 

NOVINKA na oddělení RHC

Od srpna 2023 terapie fokusovanou rázovou vlnou - moderní léčba bolesti - vhodné např. k ošetření patní ostruhy, chronické bolesti zad, ramene s kalcifikacemi i bez nich, pomalu se hojící zlomeniny a další.
Více info viz. https://www.mulacovanemocnice.cz/ambulance/rehabilitace/
 


ROZŠÍŘENÁ NABÍDKA STRAVY PRO MAMINKY NA ODDĚLENÍ ŠESTINEDĚLÍ

Milé maminky,
od července 2023 jsme pro Vás rozšířili služby na oddělení šestinedělí, a to ve formě bufetového stravování tj. pestřejší nabídky nad rámec běžného jídelníčku. Nově tak máte volně k dispozici kojící a ostatní čaje, džusy, kávovinové nápoje, Gravimilky Sunar od společnosti Hero, obilné kaše, müsli, piškotky, ovoce, ovocné pyré, pečivo, šunku, sýr, jogurty, tvarohy a ostatní mléčné výrobky dle denní nabídky prostřednictvím kuchyňského koutku, který je pro vás v provozu 24 hod. denně.
Koutek není určen pro doprovody rodiček a návštěvy.
Věříme, že této nadstandardní služby s chutí využijete. 
Video náhled ZDE.
 
 

Rodinné pokoje - novinka

Milé rodičky,
máme pro vás velkou novinu! Jako jediní v Plzeňském kraji pouštíme do provozu v rámci porodnice rovnou dva rodinné pokoje. Ubytovat se v nich můžete se svým partnerem nejen po porodu, ale i během vyvolání porodu. Pokoje Vám v rámci pobytu v naší nemocnici poskytnou příjemné, téměř domácí prostředí, zařízeny jsou totiž kromě jiného i pohovkou, televizí, wifi a soukromou koupelnou pro ještě větší pohodlí. Pro doprovod je zajištěno i celodenní stravování.
 
 
 Více info ZDE.
 

Pamětní deska MUDr. Mulače

Vyhlášeného porodníka a chirurga MUDr. Jana Mulače připomíná v Mulačově nemocnici v Plzni nově pamětní deska. Jejího odhalení v den 132. výročí narození MUDr. Mulače se zúčastnily i jeho vnučky Dr. Mulače Vlasta Peláková a Vanda Beranová. Desku lze nalézt ve foyer Mulačovy nemocnice vedle recepce.


Urologická ambulance - ROZŠÍŘENÍ ORD. HODIN

Od února 2023 jsme rozšířili provoz Urologické ambulance, a to o každý čtvrtek, kdy ordinuje nyní i MUDr. Viktor Eret Ph.D. (CHIR AMB.- IV.- přízemí). Objednávat se můžete vždy ve čtvrtek v době ordinačních hodin na tel. 377 677 104 a mimo ordinační hodiny pak na tel. 377677158.
 
 

Neurologická ambulance - NOVINKA

Od 1.1. 2023 jmse spustili provoz Neurologické ambulance a to každou středu (přízemí nemocnice - vpravo, v prostorách kožní ambulance). Komplexní diagnostická i léčebná péče v oboru neurologie.
 

 

NÁVŠTĚVY PACIENTŮ a ÚČAST TŘETÍCH OSOB U PORODU

Více info  ZDE!
Zapůjčení monitorů a kojeneckých vah

Nabízíme ve spolupráci se Sdružením Sluníčko a monitorbaby.cz možnost zapůjčení monitorů a kojeneckých vah.

Více info viz. web. stránky novoroz. odd. 

 


Souhlasím se vším