Aktuality

Aktuality

Aktuality
12. 9. 2023 | milerova | 79129× přečteno

Nejnovější informace, zajímavosti a tipy z Mulačovy nemocnice

500. miminko roku 2023

V sobotu 16.9. 2023 přišlo u nás na svět již 500. miminko letošního roku. Je jím holčička Adélka, která svým příchodem na svět rozzářila mamince Barborce úsměv na líci již v 5,37 hodin ráno.
Gratulujeme a přejeme hlavně hodně zdraví! Zároveň se již těšíme na další maminky a jejich miminka, které se právě nyní rozhodují rodit v naší menší rodinné nemocnici. 
 

 

 


MAXI LEKCE

V rámci příprav na porod pro vás připravujeme s našimi zkušenými porodními asistentkami již tradičně tzv. MAXI lekce, plné důležitých a zajímavých informací.
Aktuální nejbližší volný termín k přihlášení je 13.10. 2023 od 16,30 hod. Doprovod možný. Bližší informace a možnosti přihlášení na předporodní MAXI lekci získáte na tel. čísle + 420 377 677 182 nebo na e-mailové adrese: predporodnikurz@mulacovanemocnice.cz.
 

Setkání budoucích rodiček

Přijďte se s námi připravit na porod - přímo v prostorách nemocnice!

Naše nemocnice pořádá již tradičně setkání těhotných žen s vedením naší zrekonstruované a moderní porodnice za účasti vedoucího lékaře porodního sálu MUDr. Michala Kapouna a primářky novorozeneckého oddělení MUDr. Hany Tobrmanové. Vše, co Vás zajímá o těhotenství, porodu i péči o novorozence Vám rádi zodpovíme hned na místě.
Kdy? Ve středu 18.10. 2023 od 15:00 hod. = PŘIPRAVUJEME I DALŠÍ TERMÍNY.

Kde? Mulačova nemocnice, recepce
Porodní asistentka si pro Vás, budoucí rodičky, přijde v 15:00 hod. na recepci Mulačovy nemocnice.

Bližší informace k setkání Vám poskytneme na telefonu 377 677 182 nebo na e–mailu: mkapoun@mulacovanemocnice.cz. 

NOVINKA na oddělení RHC

Od srpna 2023 terapie fokusovanou rázovou vlnou - moderní léčba bolesti - vhodné např. k ošetření patní ostruhy, chronické bolesti zad, ramene s kalcifikacemi i bez nich, pomalu se hojící zlomeniny a další.
Více info viz. https://www.mulacovanemocnice.cz/ambulance/rehabilitace/

400. miminko roku 2023

Poslední červencový den nám přinesl již 400. novorozence letošního roku, je jím Jakub, nar. 31.7. 2023 v 16,15 hod. Maminka Markéta tak udělá radost dalším sourozencům, dvěma sestřičkám a jednomu bratříčkovi, kteří už na ně čekají doma. Společně s tatínkem využili jeden z našich nových rodinných pokojů.
Přejeme celé rodině hodně zdraví! A těšíme se i na další maminky a jejich miminka v našem příjemném prostředí rodinné nemocnice. 


ROZŠÍŘENÁ NABÍDKA STRAVY PRO MAMINKY NA ODDĚLENÍ ŠESTINEDĚLÍ

Milé maminky,
od července 2023 jsme pro Vás rozšířili služby na oddělení šestinedělí, a to ve formě bufetového stravování tj. pestřejší nabídky nad rámec běžného jídelníčku. Nově tak máte volně k dispozici kojící a ostatní čaje, džusy, kávovinové nápoje, Gravimilky Sunar od společnosti Hero, obilné kaše, müsli, piškotky, ovoce, ovocné pyré, pečivo, šunku, sýr, jogurty, tvarohy a ostatní mléčné výrobky dle denní nabídky prostřednictvím kuchyňského koutku, který je pro vás v provozu 24 hod. denně.
Koutek není určen pro doprovody rodiček a návštěvy.
Věříme, že této nadstandardní služby s chutí využijete. 
Video náhled ZDE
 


300. miminko roku 2023

V neděli 18.6. 2023 přišlo u nás na svět již 300. miminko letošního roku. Je jím chlapeček Petr, který popřál dobré ráno celému porodnímu týmu a rozjasnil úsměv na tváři mamince Kristýně v 8,49 hod.
Gratulujeme a přejeme hlavně hodně zdraví! Zároveň se již těšíme na další maminky a jejich miminka, které se právě nyní rozhodují rodit v naší menší rodinné nemocnici. 
 

 

 S doktorem na procházku

Walk with a Doc Plzeň 2023 je program procházek určený pro všechny, kteří mají zájem podniknout něco pro zdravější způsob života. Vycházkové skupiny poskytují bezpečnou, zábavnou a navíc ZDARMA příležitost se trochu projít, dozvědět se něco o zdraví a seznámit se s novými lidmi.
Mulačova nemocnice tento projekt podporuje a 10.6. 2023 se před jejím vchodem mohli účastníci akce sejít letos již po šesté.
Další připravené termíny jsou vždy v sobotu 9,30-10,30 hod. a to 15.7., 12.8., 9.9.,14.10.,11.11. a 9.12. 2023.
Více info o projektu WWAD viz. ZDE.
 

Rodinné pokoje - novinka

Milé rodičky,
máme pro vás velkou novinu! Jako jediní v Plzeňském kraji pouštíme do provozu v rámci porodnice rovnou dva rodinné pokoje. Ubytovat se v nich můžete se svým partnerem nejen po porodu, ale i během vyvolání porodu. Pokoje Vám v rámci pobytu v naší nemocnici poskytnou příjemné, téměř domácí prostředí, zařízeny jsou totiž kromě jiného i pohovkou, televizí, wifi a soukromou koupelnou pro ještě větší pohodlí. Pro doprovod je zajištěno i celodenní stravování.
 
 
 Více info ZDE.
 

 
Vážené budoucí maminky,
nově jsme pro Vás od ledna 2023 otevřeli opět možnost

„Cvičení pro těhotné"

Cvičení je vhodné od 14. týdne těhotenství až do termínu porodu. Vždy je nutné mít doporučení od obvodního gynekologa, že žena může cvičení absolvovat. Pravidelné cvičení přispívá k lepší fyzické a psychické kondici, je prevencí ochabnutí břišní stěny a podporuje funkci pánevního dna. Ovlivňuje také příznivě vývoj plodu a dobrá fyzická kondice usnadňuje průběh porodu. Cvičení podporuje správné držení těla, správné dýchání a snižuje výskyt otoků nohou
a křečových žil. Zaměřujeme se na rehabilitační cviky, protahování, uvolnění, kompenzační cvičení, lehké posilování a závěrem lekce se věnujeme relaxaci. Prostor bude i pro otázky ohledně těhotenství, porodu a sdílení těhotenských radostí i strastí.
 
 • Cvičíme na podložkách a velkých míčích, používáme overbally a odporové gumy.
 • S sebou je vhodné si donést ručník, slabou deku, pití a popř. menší svačinu.
 • Cvičíme v pohodlném oblečení ve skupině max. šesti žen.
 • Cvičení probíhá v úterý a ve čtvrtek od 17,00 do 18,30hod. v tělocvičně oddělení rehabilitace (3. patro).
 • Sraz je vždy na recepci nemocnice lehce před 17,00hod.
 • Cena lekce je 200 Kč.
 • Registrace probíhá přes e-mail: cviceniprotehotne@mulacovanemocnice.cz

Lekce vedou zkušené porodní asistentky Bc. M. Froydová a Bc. J. Kelnerová.
Budoucí maminky těšíme se na Vás!

Leták ke stažení ZDE.


200. miminko roku 2023

Vítáme na světě 200. miminko letošního roku. Je jím Matylda, která se narodila v Mulačově nemocnici 25. dubna 2023, maminku Nikolu tak potěšila svým pohledem již v brzkých ranních hodinách.
Gratulujeme a přejeme hlavně hodně zdraví! Zároveň se již těšíme na další maminky a jejich miminka, které se již nyní rozhodují rodit v naší nemocnici. 
 

Pamětní deska MUDr. Mulače

Vyhlášeného porodníka a chirurga MUDr. Jana Mulače připomíná v Mulačově nemocnici v Plzni nově pamětní deska. Jejího odhalení v den 132. výročí narození MUDr. Mulače se zúčastnily i jeho vnučky Dr. Mulače Vlasta Peláková a Vanda Beranová. Desku lze nalézt ve foyer Mulačovy nemocnice vedle recepce.

 


 100. miminko roku 2023


Je nám potěšením na svět přivítat sté miminko letošního roku. Je jím Alžbětka, narozená 27.2. 2023 v 3,35 hod. mamince lékařce Terezce. Gratulujeme! A přejeme pevné zdraví!
Děkujeme za Vaši důvěru a těšíme se na další miminka narozená v letošním roce v naší porodnici.

 


Urologická ambulance - ROZŠÍŘENÍ ORD. HODIN

Nově pro vás od února 2023 rozšiřujeme provoz Urologické ambulance, a to o každý čtvrtek, kdy bude ordinovat i MUDr. Viktor Eret Ph.D. (CHIR AMB.- IV.- přízemí). Objednávat se můžete vždy ve čtvrtek v době ordinačních hodin na tel. 377 677 104 a mimo ordinační hodiny pak na tel. 377677158.
 
 

 

Neurologická ambulance - NOVINKA

Nově pro vás od 1.1. 2023 spouštíme provoz Neurologické ambulance a to každou středu (přízemí nemocnice - vpravo,
v prostorách kožní ambulance). Komplexní diagnostická i léčebná péče v oboru neurologie.
 
 
 

Statistika porodů za rok 2022 v Mulačově nemocnici

V roce 2022 se v Mulačově nemocnici v Plzni narodilo 717 dětí, novorozenecké oddělení pod vedením nové primářky MUDr. Hany Tobrmanové mělo během roku v péči 382 hochů a 335 dívek.
 
 • Nejčastější jméno pro chlapce bylo Jakub, Vojtěch, Lukáš, David.
 • Netradiční jména pak pro chlapce byla např. Artem, Alfréd, Brian, Dion, Denny, Jonatán, Leopold, Luca, Lovesh, Markus, Metoděj, Nazar, Noah, Selim, Solomon, Zachariáš
 • Nejčastější jméno pro holčičku bylo Eliška, Anna, Sofie, Viktorie
 • Netradiční jména pak pro dívky byla např. Alma, Amina, Bianca, Bella, Holly, Ionela, Kira, Mia, Marlen, Mirabela, Thálie a Zlatoslava

V roce 2022 se v Mulačově nemocnici narodila 4x dvojčátka, v roce 2021 to bylo dvojčátek 5x.
Nejlehčím miminkem roku byl Jakub - vážil 2270 g.
Nejtěžším miminkem roku byl Antonín - s váhou 4850 g.

Poslední miminko roku 2022 se narodilo 31.12. 2021 v 12,10 hod. - chlapeček Tadeáš.

Pro srovnání, v roce 2021 se v Mulačově nemocnici pro srovnání narodilo 864 dětí.

První miminko roku 2023 jsme v Mulačově nemocnici přivítali na svět v neděli 1. ledna v 6,16 hod. a je jím chlapeček Matyáš s váhou 3450 g. A následovala i první holčička, která se narodila u Mulačů také prvního ledna a to v 9,49 hod. a jmenuje se Sofie s váhou 3230 g.

Děkujeme za Vaši důvěru! 


700. miminko roku 2022

Těsně před Vánocemi jsme na porodnici přivítali na svět již 700. miminko letošního roku. Narodilo se 22.12. 2022 v 16,45 hod. - chlapeček se jménem Kristián. Mamince Šarlotě a její rodině přejeme hlavně hodně zdraví.

 

 


Mulačova nemocnice slavila 30 let se zpěvákem Richardem Müllerem

V pátek 2.12. 2022 jsme společně s našimi zdravotníky oslavili v Kulturním centru Moving Station Plzeň již 30. výročí novodobé historie Mulačovy nemocnice v Plzni, která jako soukromé zařízení existuje od 1. prosince roku 1992 a od roku 2014 patří do skupiny PRIVAMED. "Byla to první soukromá nemocnice ještě v tehdejším Československu," připomněl její ředitel Jaroslav Zimmermann. A zároveň poděkoval zdravotnickému personálu. "Bez vaší profesionálně odvedené práce bychom tady dnes nebyli.“  Pro oslavu kulatého výročí se nám povedlo získat na vystoupení zpěváka Richarda Müllera, který si tím odskočil ze svého turné.

Lékaři, zdravotní sestry, porodní asistentky a řada dalších zdravotníků i nezdravotníků, včetně hostů se tak pobavili při světelné show české umělecké skupiny Pyroterra, pochutnaly si na občerstvení z nemocniční kuchyně Nemocnice Privamed a pak už jim zpíval Richard Müller a následně k tanci i poslechu multiinstrumentalista Lubomír Chris Tolar.

Mulačova nemocnice je nestátní zdravotnické zařízení poskytující lůžkovou i ambulantní péči pro pacienty z Plzně a širokého okolí. Navázala na tradici závodní nemocnice Škodových závodů.  Její původní zněl Sanatorium Dr. Jana Mulače, které vzniklo už kolem roku 1927. Jeho zakladatel operatér a porodník Jan Mulač ústav řídil do roku 1944 a poté po válce od roku 1945 až do znárodnění v roce 1948. V době vzniku patřila nemocnice mezi nejmoderněji a nejúplněji zařízené ústavy v zemi. Nemocnice byla původně založena jako léčebný ústav pro chirurgii a porodnictví.

 

  


 

NÁVŠTĚVY PACIENTŮ a ÚČAST TŘETÍCH OSOB U PORODU

Více info  ZDE!
Zapůjčení monitorů a kojeneckých vah

Od 26.4. 2022 nově nabízíme ve spolupráci se Sdružením Sluníčko a monitorbaby.cz možnost zapůjčení monitorů a kojeneckých vah. #!10;

Více info viz. web. stránky novoroz. odd. 

 


Rozloučení

S hlubokým zármutkem v srdci si vám dovolujeme oznámit, že náš tým v Mulačově nemocnici v pátek dne 11. března 2022 na následky krátké a těžké nemoci, ve věku 78 let, navždy opustil náš laskavý kolega a skvělý lékař, bývalý primář Novorozeneckého oddělení a dlouhodobý specialista na vyšetření alergií z pupečníkové krve na přítomnost alergických protilátek imunoglobin E (IgE) MUDr. Jiří Liška, CSc.
Upřímnou soustrast celé jeho rodině.

 


Souhlasím se vším