Gynekologicko-porodnické

 Gynekologicko - porodnické oddělení 

   Primář: MUDr. Zdeněk Knaizl 
   e-mail: zknaizl@mulacovanemocnice.cz

   Vedoucí lékař porodního sálu: MUDr. Michal Kapoun
   tel.: 377 677 182
   e-mail: mkapoun@mulacovanemocnice.cz

   tel.: 377 677 183 staniční sestra lůžk. odd.
   tel.: 377 677 182 staniční sestra porodní sál


   tel.: 377 677 189 sekretariát odd.
   tel.: 377 677 185 všeobecná ambulance
   tel.: 377 677 181 primář oddělení 

 


 

Milé klientky,

 

srdečně Vás vítáme na stránkách Gynekologicko-porodnického oddělení Mulačovy nemocnice v Plzni a pevně věříme, že zde naleznete veškeré potřebné informace, o které máte zájem a které hledáte.

 

Na našem oddělení pracuje tým odborníků z řad lékařů, porodních asistentek, dětských sester a všeobecných sester, který je vždy ochotný a připravený pomoci Vám a Vašim nejbližším nepřetržitě 24 hodin denně. Při léčbě a péči o naše klientky využíváme nejen odborných znalostí lékařů a ošetřujícího personálu, ale i poznatků lékařské vědy a moderního přístrojového vybavení, kterým naše oddělení disponuje. 

Hlavní filosofií a předpokladem úspěšné léčby a ošetřovatelské péče na našem oddělení je vzájemná spolupráce, empatie a navázání důvěrného vztahu mezi Vámi, lékaři, ošetřujícím personálem, a zároveň zajištění komfortního, téměř domácího prostředí. Velkou předností pro klientky je ošetření na ambulantním pracovišti bez předchozího objednání. 

Objednání a následné provedení malé i velké operace lze prakticky provést do druhého dne. Vždy se rádi a ochotně přizpůsobíme Vašemu přání a časovým možnostem. Akutní, neodkladné stavy jsou samozřejmě ošetřovány a případně operovány ihned bez objednání.  

AKREDITACE k uskutečňování praktického vyučování v akreditovaných zdravotnických bakalářských oborech pro přípravu porodních asistentek “Porodní asistence B 5349“   

O NÁS

Gynekologicko-porodnické oddělení zajišťuje komplexní lůžkovou a ambulantní péči o klientky z Plzně a širokého okolí. Spektrum péče gynekologicko-porodnického oddělení zajišťuje prevenci, diagnostiku, konzervativní a chirurgickou péči o nemoci ženského pohlavního ústrojí, péči o ženu a plod po celé období fyziologického a rizikového těhotenství, porodu a období šestinedělí. 

Odborná lékařská a ošetřovatelská péče je zajištěna v rámci dvou oddělených jednotek:

  • oddělení gynekologie a nově zrekonstruovaného oddělení šestinedělí
  • porodního sálu

Oddělení disponuje 38 lůžky, navíc jsou k dispozici 3 jednolůžkové a 2 dvoulůžkové nadstandardní pokoje. Všechny pokoje na oddělení šestinedělí jsou roomingové. 

Zrekonstruovaný porodní sál je možné si po předchozí telefonické domluvě prohlédnout, kdy se Vám bude věnovat porodní asistentka a poskytne veškeré potřebné informace týkající se průběhu porodu, péče během a po porodu a péče o novorozence.

Nastávajícím maminkám nabízíme oblíbené kurzy předporodní přípravy,  tzv. MAXI lekci pod vedením zkušených porodních asistentek

Spolupracujeme s Ústavem pro péči o matku a dítě v Praze - Podolí a GPK FN Plzeň - Lochotín v rámci zajištění vzdělávání lékařů v oboru Gynekologie a porodnictví.

Letáček Komplexní gynekologická péče ke stažení ZDE.
Ceník placených služeb ke stažení ZDE.
Práva a povinnosti pacientů - ke stažení ZDE.


Lůžkové oddělení gynekologie 

Staniční sestra: Jana Šimlová

tel.: 377 677 183

e-mail: jsimlova@mulacovanemocnice.cz  

Oddělení gynekologie zajišťuje komplexní diagnostiku, léčbu a ošetřovatelskou péči o klientky s různými gynekologickými onemocněními (akutní břišní příhody, záněty, nádory apod.), diagnostiku a léčbu sterility
(neplodnosti) a mnohé jiné.

Lékaři oddělení provádí všechny běžné malé i velké gynekologické výkony a operace (interrupce, konizace, kyretáže, hysteroskopie, laparoskopické operace diagnostické i léčebné, odstranění dělohy, břišní operace, operace sestupu děložních stěn, poševních stěn, plastické operace hráze apod.). K dispozici máme 2 operační sály a zákrokový sálek.

Lůžkové oddělení zajišťuje komplexní lékařskou a ošetřovatelskou péči o klientky s rizikovým těhotenstvím a o klientky, u nichž se objevily komplikace související s graviditou (krvácení v graviditě, hrozící potrat nebo předčasný porod, poruchy růstu plodu, vysoký krevní tlak, preklampsie, infekce močových cest, apod.). Máme zde 5 nadstandardních pokojů, 3 jednolůžkové a 2 dvojlůžkové se sociálním příslušenstvím, televizí, lednicí a telefonem. Nadstandardní pokoj si lze předem telefonicky objednat u staniční sestry na výše uvedeném telefonu. 

Cena za nadstandardní pokoj je uvedena v ceníku placených služeb gynekologicko-porodnického oddělení.


 

Lůžkové oddělení šestinedělí   

Nově zrekonstruované oddělení šestinedělí zajišťuje komplexní lékařskou a ošetřovatelskou péči o klientky po spontánním vaginálním porodu, pooperační péči po císařském řezu a po komplikovaných porodech. Porodní asistentky na oddělení Vám rády poskytnou veškeré informace a cenné rady o tělesných a psychických změnách v šestinedělí, o hygieně a životosprávě, péči o případné porodní poranění (nástřih hráze, apod.), sexualitě po porodu a mnohé další. Dětské sestry novorozeneckého oddělení Vám pak poskytnou odbornou a trpělivou péči při kojení a péči o novorozence (přebalování, hygiena dítěte apod.).

Samozřejmostí je individuální, citlivý a empatický přístup ke každé klientce a novorozenci.

Na každém pokoji je Vám k dispozici vanička s přebalovacím pultem, novorozenecká váha a hygienické potřeby pro novorozence. Pokoje jsou vybaveny vlastním sociálním příslušenstvím. Pokoje jsou 2-3 lůžkové. Dále oddělení disponuje 2 jednolůžkovými pokoji se společnou sprchou, televizí, telefonem a dalším vybavením, které je na všech ostatních roomingových pokojích.

RODINNÉ POKOJE

Nově jsme pro Vás od května 2023 uvedli do provozu i dva rodinné pokoje, které Vám umožní sdílet první okamžiky s miminkem i s Vaším doprovodem o něco ještě více pohodlněji a déle. Tato nabídka platí pro 1 dospělou osobu jako doprovod za cenu dle aktuálního ceníku oddělení viz. výše. V rámci pobytu je zajištěno celodenní stravování. Rodinný pokoj Vám zajistí více soukromí a využít ho můžete nejen po porodu, ale již ve fázi vyvolání porodu. Součástí vybavení je příjemné moderní zařízení včetně pohovky, TV, wifi a soukromé koupelny.

 

ROZŠÍŘENÁ NABÍDKA STRAVY PRO MAMINKY NA ODDĚLENÍ ŠESTINEDĚLÍ

Milé maminky,
od července 2023 jsme pro Vás rozšířili služby na oddělení šestinedělí, a to ve formě bufetového stravování tj. pestřejší nabídky nad rámec běžného jídelníčku. Nově tak máte volně k dispozici kojící a ostatní čaje, džusy, kávovinové nápoje, Gravimilky Sunar od společnosti Hero, obilné kaše, müsli, piškotky, ovoce, ovocné pyré, pečivo, šunku, sýr, jogurty, tvarohy a ostatní mléčné výrobky dle denní nabídky prostřednictvím kuchyňského koutku, který je pro vás v provozu 24 hod. denně.
Koutek není určen pro doprovody rodiček a návštěvy.

 
Věříme, že této nadstandardní služby s chutí využijete. 
 
Video náhled ZDE
 

 


 


Porodní sál

 

Vedoucí lékař porodního sálu: MUDr. Michal Kapoun
tel.: 377 677 182
e-mail: mkapoun@mulacovanemocnice.cz

 

Staniční sestra: Mgr. Kateřina Vošahliková
tel.: 377 677 182
e-mail: kvosahlikova@mulacovanemocnice.cz

 

Ke stažení: Porodní plán; Co s sebou do porodnice, Fyzioterapie před a po porodu

 

Nabízíme rodičkám rychlou, bezpečnou a účinnou úlevu od bolesti
při porodu pomocí inhalačního analgetika ENTONOX

 

Videoprohlídka porodních sálů

 

Videoprohlídka rodinných pokojů

 

 


 

 Praktické informace dále:

Gynekologická ambulance - ordinační hodiny apod.

 

Novorozenecké oddělení 

 

 

 

Souhlasím se vším