O nemocnici

  Mulačova nemocnice

  Mulačova nemocnice je nestátní zdravotnické zařízení poskytující lůžkovou i ambulantní péči pro pacienty z Plzně a okolí. Nemocnice jako soukromé zařízení existuje od roku 1992, kdy navázala na tradici závodní nemocnice Škodových závodů.

  Z historie nemocnice

  Z úplné historie nesmíme zapomenout na první pacienty, kteří budovu Sanatoria Dr. Jana Mulače navštívili již v roce 1927, kdy byl léčebný ústav pro chirurgii a porodnictví založen.  Tehdy patřil mezi nejmoderněji  a nejúplněji zařízené. Ústav řídil do roku 1944 a poté od roku 1945 po válce až do znárodnění v roce 1948 sám jeho majitel a zakladatel, operatér a porodník MUDr. Jan Mulač
  (
  * 1891, 1951). Budova v letech 1949 – 1951 sloužila potřebám Státní fakultní nemocnice.

  Od 1. 1. 1952 převzal budovu bývalého Mulačova sanatoria Závodní ústav národního zdraví plzeňské Škodovky. Nastavěné další podlaží  a přistavení další budovy umožnilo rozšířit spektrum zdravotních oborů, a zvýšit tak kapacitu pro potřebu velkého závodu. Původní rozsah péče byl za dobu existence nemocnice značně rozšířen. 

  Mulačova nemocnice je od roku 2014 členem skupiny PRIVAMED.  

  V současné době provozuje sedm lůžkových oddělení s celkem 173 lůžky
  – chir
  urgii, ortopedii, internu, gynekologii s porodnicí, novorozenecké oddělení, centrální jednotku intenzivní péče (C-JIP) a jednotku následné intenzivní péče (NIP). Nemocnice disponuje vlastním komplementem. Oddělení zajišťují chod ambulantního traktu, kde je provozováno 18 odborných ambulancí a poraden. Nemocnice má smluvně zajištěnu dopravní zdravotní službu. Zdravotní péče poskytovaná v Mulačově nemocnici je hrazena ze zdravotního pojištění.    
   

  NEMOCNICE S DLOUHOLETOU TRADICÍ

  ► DOSTUPNÁ A KVALITNÍ ZDRAVOTNÍ PÉČE

  ► SMLUVNÍ ZAŘÍZENÍ VŠECH ZDRAVOTNÍCH POJIŠŤOVEN


  Stáhněte si informační leták o nemocnici s kontakty
   a přehledem oddělení a ambulancí ZDE.

  Reklamní spot ke spuštění ZDE.

  Souhlasím se vším