2. 7. 2020 | milerova | 6514× přečteno

Informace o novinkách, změnách nebo omezení provozu ambulancí, oddělení apod.

Mimořádné opatření MZ ČR s účinností od 1. 7. 2020 do odvolání

Při vstupu do nemocnice nadále platí pro všechny osoby povinnost nosit ochranné prostředky dýchacích cest (nos, ústa) bránící šíření kapének. Ochranným prostředkem je respirátor, rouška, šátek, šála a jiné obdobné tkaniny.
Děkujeme, že dodržujete nařízení Ministerstva zdravotnictví.

1.7. 2020

REŽIM NÁVŠTĚV PACIENTŮ

Pravidla pro návštěvy pacientů na lůžkových odděleních od 1.7.2020 v souladu s nařízením Ministerstva zdravotnictví ČR

Návštěvy jsou možné pouze v návštěvních hodinách:

• pondělí až pátek od 15,00 do 17,00 hodin
  • sobota, neděle a svátek od 14,00 do 16,00 hodin

Přítomna může být 1 osoba u pacienta a na dobu nejdéle 30 minut.

Povinnosti pro návštěvy:

• vstup je možný pouze zdravým osobám a s rouškou
  • při příchodu do nemocnice si vydezinfikovat ruce
  • ohlásit se na sesterně oddělení, kde bude změřená teplota a předán dotazník k vyplnění s dotazy na symptomy onemocnění COVID-19
  • dodržovat hygienická opatření a pokyny ošetřujícího personálu oddělení

Návštěvy jsou preferovány ve společných prostorách, zahradě, před vstupy do nemocnice (hlavní a bezbariérový vchod).

Omezení platí do odvolání. Děkujeme za respektování nařízení.

1.7. 2020

PŘÍTOMNOST TŘETÍCH OSOB U PORODU

Na základě rozhodnutí vedení Mulačovy nemocnice a vývoje epidemiologické situace lze za níže přesně specifikovaných a vymezených podmínek umožnit účast třetích osob u porodu:

• třetí osobou je druhý rodič dítěte nebo osoba žijící s rodičkou ve společné domácnosti
  • porod bude probíhat v samostatném porodním pokoji nebo boxu s vlastním sociálním zařízením
  • pohyb třetí osoby bude omezen na porodní pokoj, aby byl zamezen kontakt třetí osoby s ostatními rodičkami

Třetí osoba:

• se podrobí měření teploty před vstupem do porodního pokoje nebo boxu, má tělesnou teplotou nedosahující 37,0 °C a nemá příznaky onemocnění COVID-19
  • používá chirurgickou roušku jako minimální ochranu dýchacích cest
  • musí podepsat před přítomností u porodu Čestné prohlášení pacienta/návštěvy s dotazy na symptomy onemocnění COVID-19
  • doba přítomnosti třetí osoby je omezená na: aktivní část porodu - doba těsně před vlastním porozením dítěte, 2-3 hodiny vč. samotného porodu ( třetí osoba je na telefonu a na základě výzvy porodních asistentek je přizvána)  a 4. dobu porodní - 1-2 hodiny po narození dítěte (bonding u zdravé matky i otce je v této době umožněn)

Vyhrazujeme si právo v odůvodněných případech a s ohledem na provozní a epidemiologické podmínky přítomnost 3. osoby omezit či vyloučit. Naším zájmem je především ochrana zdraví rodičky, novorozence, ale i všech pracovníků gynekologicko-porodnického oddělení naší nemocnice. Děkujeme za pochopení

2.7. 2020

UPOZORNĚNÍ!!!!

Dovolujeme si vás touto cestou informovat, že z důvodu nezbytných stavebních úprav a údržby Novorozeneckého oddělení Mulačovy nemocnice Plzeň, bude ve čtvrtek 23. července 2020 v 7,00 hodin ukončen příjem rodiček k porodu. Nově začneme přijímat rodičky v pondělí 3. srpna 2020 v 7, 00 hodin. Z technických důvodů tedy bude porodnice uzavřena na dobu 11 dnů.

Velice se omlouváme a těšíme se na další maminky a jejich miminka, které se rozhodnou rodit v naší porodnici.

25.6. 2020