Úspěchy našich lékařů

15. 11. 2018 | milerova | 5838× přečteno

Zajímavé informace o úspěšných aktivitách našich lékařů.

Úspěchy našich lékařů

Naši lékaři se neustále vzdělávají. Dalším úspěchem v této oblasti se může pochlubit například Novorozenecké oddělení, kde v listopadu 2018 došlo k předání certifikátu o ukončení postgraduálního programu o výživě v pediatrii Bostonské university MUDr. Čulákové a MUDr. Sialovi. Gratulujeme!

Ve dnech 15.2. - 18.2. 2016 se prim. MUDr. Jiří Liška, CSc z Novorozeneckého oddělení Mulačovy nemocnice aktivně zúčastnil světového lékařského kongresu v Dubaji/ Spojené arabské emiráty, témata byly Biotechnology World Congress a 7th International Conference on Drug Discovery&Therapy. Předmětem této jeho aktivní účasti byla prezentace 10 letého výzkumu z Novorozeneckého oddělení Mulačovy nemocnice - Význam stanovení pupečníkového imunoglobulinu E ve vztahu k rodinné anamnéze alergie, jehož výsledky již částečně prošly našim i zahraničním tiskem. Autoři: Liška, Holeček, Siala, Sobotová/Mulačova nemocnice a Šefrna/ FN/statistika.
O výsledky byl velký zájem, týden po kongresu máme již 6 písemných žádostío zpracování publikační vědecké práce z celého světa. Práce získala mimo vlastní postprezentovanou certifikaci ještě certifikát Biotechnology World Congress. V radě kongresu bylo přítomno 6 nositelů Nobelovy ceny a UNESCO Science Laureát.