Semináře

9. 12. 2019 | milerova | 1247× přečteno

Odborné vzdělávací akce

V rámci Mulačovy nemocnice probíhají i odborné vzdělávací akce

Připravujeme:

• 9.12. 2019 od 14,30 hod.  Mulačova nemocnice
    téma: Jak přistupovat k léčbě pacienta s fibrilací síní a renální insuficiencí nebo diabetem; Výsledky studie COMPASS - Xarelto v nové indikaci
    přednášející: MUDr. Jan Vachek, primář interního odd. Klatovské nemocnice
  • 8.1. 2020 ve 14,30 hod. Mulačova nemocnice
    téma: Výživa v akutních stavech:proč a jak a jak ne
    přednášející: Prof. MUDr. Martin Matějovič, Ph.D., I. Interní klinika FN Plzeň, Biomedicínské centrum LF UK v Plzni

• Další semináře pro vás neustále připravujeme, sledujte naše stránky, termíny budou včas zveřejněny.

• V případě zájmu prosím potvrďte včas svou účast na e-mail: emilerova@privamed.cz

Archív:

• 14.11. 2019 v Mulačově nemocnici proběhl odborný seminář pro lékaře z oboru interního a gynekologicko-porodnického na téma: Arteriální hypertenze u těhotných a kojících/ Doc. MUDr. Jitka Mlíková Seidlerová, Ph.D., II. Interní klinika FN Plzeň
  • 7. 11. 2019 se konal v Mulačově nemocnici odborný seminář a setkání Sdružení odborných gynekologů v Plzni s tématy  Raritní případ aktinomykosy a karcinomu dělohy/prim. MUDr. Zdeněk Knaizl, primář Gynekologicko-porodnického odd. Mulačovy nemocnice; Moderní přístup k opakovaným těhotenským ztrátám/MUDr. Jan Cibulka, Ph.D, Gynekologicko-porodnické oddělení Mulačovy nemocnice; Příčiny nesrovnalostí mezi cytologií, histologií D. a kolposkopií děložního hrdla/MUDr. Martin Pešek, Gynekologicko-porodnické oddělení Mulačovy nemocnice; Indukce porodu v Mulačově nemocnici - technika, perinatální výsledky/MUDr. Michal Kapoun, vedoucí lékař porodních sálů Gynekologicko-porodnického oddělení Mulačovy nemocnice.
  • 13.6. 2019 proběhl odborný seminář pro lékaře z oboru interního lékařství na téma: Perioperační management diabetika z hlediska výživy/ MUDr. Svatopluk Solař, vedoucí lékař Diabetologického centra a je zástupce přednosty Interní kliniky 1.LF  UK a ÚVN Praha.
  • 25.4. 2019 proběhl odborný seminář pro lékaře z oboru interního lékařství na téma: Mám ejekční frakci 30%, co dál? Arni a ti druzí aneb Diagnostika a léčba pacienta se srdečním selháním ve 2019/ Doc. MUDr. Kateřina Linhartová, PhD., FESC., Ambulance chlopennich vad Kardiochirurgickeho oddělení, FN Plzeň.
  • 29. 1. 2019 se konal v Mulačově nemocnici další odborný seminář pro lékaře, tentokráte z oboru interny a chirurgie na téma Léčba ICHDK v praxi/ MUDr. David Suchý Ph.D., Oddělení klinické farmakologie, FN Bory Plzeň a Postupy při léčbě Symptomatické divertikulární choroby/ MUDr. Balihar Karel Ph.D., I. Interní klinika FN Plzeň Lochotín.
  • 27.11. 2018 připravila naše nemocnice ve spolupráci s prim. MUDr. Danielou Čepelákovou další odborný seminář pro lékaře z oboru vnitřního lékařství, tentokrát na téma Tekutinová terapie a infusní léčba v různých klinických situacích: bezpečně a efektivně. Přednášejícím byl Doc. MUDr. Pavel Těšínský, předseda SKVIMP ČLS JEP vedoucí lékař JIMP, II. interní klinika FNKV a 3. LF UK Praha. Toto téma přílákalo mnoho lékařů z našich řad i kolegů z Nemocnice PRIVAMED, kteří si přednášku pana docenta nenechali ujít.
  • 1. 11. 2018 se konal v Mulačově nemocnici odborný seminář a setkání Sdružení odborných gynekologů v Plzni spojený s prohlídkou porodních sálů a nástavby lůžkové části gyn-por.oddělení. Přítomní lékaři si mohli po přednáškách prohlédnout nově zrekonstrované prostory porodnice, kterými je provedl osobně primář Gynekologicko-porodnického oddělenní MUDr. Zdeněk Knaizl.
  • 13. 6. 2018 proběhl v Mulačově nemocnici odborný seminář pro sdružení pěstounek na přechodnou dobu. Zúčastnilo se 24 dam a témata se týkala péče o novorozence a kojence, prim. MUDr. E. Dortová přednesla sdělení Neklidný kojenec, příčiny a možnosti pomoci, fyzioterapeutka Jana Knězová mluvila o milnících psychomotorického vývoje. Následně proběhla i neformální diskuze.
  • 20. 6. 2018 přednašeli naši lékaři na odborném semináři Spolku lékařů - Večeru Mulačovy nemocnice v Šafránkově pavilonu v Plzni zajímavé odborné přednášky z oboru interny, chirurgie a ortopedie, neonatologie apod.

Pozn. Odborné vzdělávací akce jsou pořádány v rámci celoživotního vzdělávání lékařů dle Stavovského předpisu ČLK č. 16. Akce jsou zařazeny do Centrálního registru ČLK a ohodnoceny kredity.

Odborné semináře pro vás v mezičase připravuje i další nemocnice v síti zdravotnických zařízení skupiny Nemocnice PRIVAMED, přehled jejich seminářů najdete ZDE.