Aktuality

Aktuality

Aktuality
26. 3. 2020 | milerova | 31505× přečteno

Nejnovější informace, zajímavosti a tipy z Mulačovy nemocnice

Poděkování

Velké díky patří všem dobrovolným švadlenkám, které nás nyní podpořily a ušily nám tolik potřebné roušky, jmenovitě pak: Stanislava Bejčková, Kamila a Alice Stehlíkovi, Marie Votípková, Marie Lachmanová, Ivana Jelenová, Liońs Club Ladies a další. Šití v rámci ochrany týmu v době nouze se ujaly i naše kolegyně např. Jana Hyttnerová a i těm patří náš velký dík! MOOOC děkujeme!

 


Opatření Mulačovy nemocnice v souvislosti s COVID-19.

Vzhledem k aktuální situaci a dalšího vývoje pandemie s účinností od středy 18. března 2020 není již možná přítomnost doprovodné osoby u porodu.
Velice nás tato situace mrzí, chápeme vaše případné rozhořčení, ale bohužel je třeba chránit nejen matky a děti, ale i personál, který musí být připraven postarat se trvale o všechny rodičky i v nadcházejícím náročném období.
Věříme, že to pochopíte.

Od 19.3. 2020 Ministerstvo zdravotnictví zrušilo výjimku ze zákazu návštěv ve zdravotnických zařízeních pro otce, kteří chtějí být doprovodem u porodu. Do odvolání tak přítomnost otce u porodu bohužel není možná.

Upozornění pro těhotné - pravidelné setkání rodiček s vedením porodnice je bohužel vzhledem k aktuální situaci v souvislosti s pandemií do odvolání zrušeno. Až to bude možné, opět zveřejníme naplánované termíny.
Sledujte náš web i fce, budeme vás určitě hned informovat.


ZÁKAZ NÁVŠTĚV!

S ohledem na nepříznivou epidemiologickou situaci platí od 7. 3. 2020 do odvolání zákaz návštěv na všech odděleních naší nemocnice.

Tímto nařízením společně chráníme naše pacienty a Vám blízké osoby.
Děkujeme za pochopení.                                                           

6. 3. 2020 
Vedení Mulačovy nemocnice


100. miminko roku 2020 

Vítáme na světě Jakuba, který se narodil 13.2. 2020 jako sté miminko letošního roku v naší porodnici. Přejeme hodně zdraví chlapečkovi i jeho rodičům.

Děkujeme, že se na nás s důvěrou obracíte. A těšíme se i na další miminka a jejich rodiče, kteří se rozhodli rodit v naší rodinné nemocnici.


Setkaní těhotných s vedením porodnice 

Naše nemocnice pořádá setkání těhotných žen s vedením naší nově zrekonstruované a moderní porodnice. Jednou měsíčně, vždy od 15:00 za účasti vedoucího lékaře porodního sálu MUDr. Michala Kapouna a primářky novorozeneckého oddělení MUDr. Evy Dortové. Vše, co Vás zajímá o těhotenství, porodu i péči o novorozence Vám rádi zodpovíme.

Děkujeme maminkám a tatínkům, kteří se přišli podívat v předchozích termínech. Byla to moc milá setkání. 

Připravili jsme pro vás nové termíny setkání, těšíme se na vás opět 22.1. a  26.2. 2020, tj. vždy ve středu od 15:00 hodin. Nové termíny zatím do odvolání pozastaveny viz. opatření výše.
Porodní asistentka si pro Vás, budoucí rodičky ale i tatínky, přijde v 15.00 hod. na recepci Mulačovy nemocnice.
Bližší informace k setkání Vám poskytneme na telefonu 377 677 182 nebo na e – mailu: mkapoun@mulacovanemocnice.cz.

Leták ke stažení leden, únor.

Účast na setkání stále zatím bez registrace.


PRVNÍ MIMINKA ROKU 2020

Představujeme vám první miminka narozená v roce 2020 v Mulačově nemocnici 1. ledna 2020 hned těsně za sebou. Jako první světlo světa uviděla holčička Eliška ze Štěnovic v 10:24 hod. (na fotce s maminkou Zuzanou) a jako druhý Vašík z Plzně v 10:36 hod (na fotce bez maminky Michaely).

Přejeme jim i jejich rodinám do života hlavně pevné zdraví.

Děkujeme, že jste si vybrali právě naši porodnici. A těšíme se na všechny miminka a jejich rodiče, kteří se k nám chystají v letošním roce.


Statistika počtu porodů za rok 2019 v Mulačově nemocnici

V Mulačově nemocnici se za rok 2019 narodilo celkem 937 dětí, je to o 235 dětí více než minulý rok (2018), kdy bylo 702 dětí celkem. V roce 2017 to bylo 605 dětí. Jedná se o nejlepší výsledek za posledních 25 let, podobných čísel porodnice dosáhla naposledy v roce 1993.

Za významným nárůstem porodů je zcela jistě i nově zrekonstruovaná porodnice, která nyní nabízí mnohem diskrétnější zázemí rodičkám, včetně příjemného prostředí menší nemocnice rodinného typu. Rekonstrukce proběhla v první polovině roku 2018.

Posledním miminka loňského roku se narodila na Silvestra těsně za sebou v 11:01 a 11:10 hod., ale úplně poslední z nich byla holčička Sofinka, která se u nás narodila 31.12. 2019 v 11:10 hod.
První miminka se v roce 2020 v Mulačově nemocnici narodila dnes 1.1. 2020 opět hned těsně za sebou. Jako první světlo světa uviděla holčička Eliška ze Štěnovic v 10:24 hod. a Vašík z Plzně v 10:36 hod. A všichni se těší dobrému zdraví.

V souhrnných číslech a datech jsme pak v roce 2019 měli:

  • Narozeno celkem 937 dětí (z toho 3x dvojčata)
  • 490 chlapců 
  • 447 dívek
  • Nejčastější jména chlapců: Matyáš (26x), Jakub (26), Tomáš (19x)
  • Nejčastější jména dívek: Ema-Emma (25x), Natálie (20x), Anna (17x)
  • Neobvyklá jména chlapců: Jeremiáš, Thorben, Káleb, Markus, Mikeš, Nael, Tim, Santiágo, Fábio, Jonatán, Edgar, Ernest
  • Neobvyklá jména dívek: Rosana, Cyrilla, Gaia, Mia, Cassia, Collete, Maya, Meda, Frankie, Anisia, Malvína, Zoey
  • Miminko s nejnižší porodní váhou: chlapec Damián 1870g
  • Miminko s nejvyšší porodní váhou: dívka Dominika 4740g

Všem dětem u nás narozeným přejeme pevné zdraví a už nyní se těšíme na maminky, které se rozhodnou rodit v Mulačově nemocnici v roce 2020.


900. miminko roku 2019

S radostí vítáme na svět letos i devítisté miminko narozené na našich porodních sálech. Je jím chlapeček Ondřej, přišel na svět 16. 12. 2019. Přejeme hodně zdraví chlapečkovi i jeho mamince Andree a tatínkovi.

Děkujeme, že se na nás s důvěrou obracíte.
A těšíme se i na další miminka a jejich rodiče, kteří se rozhodli rodit v naší rodinné nemocnici.

 

 


800. miminko roku 2019

Je nám potěšením přivítat letos i osmisté miminko narozené na našich porodních sálech. Je jím chlapeček Martínek, přišel na svět 6. 11. 2019. Přejeme hodně zdraví chlapečkovi i jeho mamince Hance.

Děkujeme, že se na nás s důvěrou obracíte. A těšíme se i na další miminka a jejich rodiče, kteří se rozhodli rodit v naší rodinné nemocnici.

 

 


700. miminko roku 2019

 

Vítáme na světě Daniela, který se narodil 27.9. 2019 jako sedmisté miminko letošního roku v naší porodnici. Přejeme hodně zdraví chlapečkovi i jeho rodičům Evě a Jiřímu.

Děkujeme, že se na nás s důvěrou obracíte. A těšíme se i na další miminka a jejich rodiče, kteří se rozhodli rodit v naší rodinné nemocnici.

 

 


600. miminko roku 2019

Vítáme na světě Rozálii, která se narodila 18.8. 2019 jako šestisté miminko letošního roku v naší porodnici. Přejeme hodně zdraví nejen holčičce ale i mamince Barboře.

Děkujeme, že se na nás s důvěrou obracíte. A těšíme se i na další miminka a jejich rodiče, kteří se rozhodli rodit v naší rodinné nemocnici.

 

 


Vodoléčba po rekonstrukci opět v provozu

Nová vodoléčba slouží od 1. dubna 2019 pacientům Rehabilitačního oddělení v Mulačově nemocnici v Plzni. Rekonstrukce se dělala poprvé od roku 1958, kdy byla nemocnice dostavěná a zahájila svůj provoz. Pacienti tak mají v současnosti k dispozici celkem osm masážních van. K léčebné proceduře si nyní klienti mohou užít i hudbu nebo barevné osvětlení. „Práce trvaly zhruba tři měsíce, začaly letos 7. ledna. Zrekonstruovali jsme všechny inženýrské sítě – vodu, kanalizaci i elektrorozvody a rozloučili se s původním bazénem, který naposledy sloužil pacientům v roce 1998 a byl provozně mimořádně ekonomicky náročný. Naplnili jsme tak jeden ze slibů, který jsme si dali před pěti lety,“ řekl jednatel a ředitel Mulačovy nemocnice Ing. Jaroslav Zimmermann.

Přestavba byla poměrně náročná, protože bylo třeba změnit dispozice prostoru, předělat veškeré rozvody, podlahy, obklady a řadu dalších věcí. Při stavebních úpravách dělníci objevili starou výtahovou šachtu pro zásobování stravovacího provozu nemocnice nebo obrovskou dutou díru pod podlahou. „Byla zavezená sutí, která vznikla při rekonstrukčních pracích, a nad ní je silná vrstva betonu,“ uvedla architektka Alena Vochová z projekční kanceláře VPÚ DECO Plzeň a.s., která navrhla projektové řešení. Dodala, že se v nemocnici od nástupu nového vedení ze skupiny PRIVAMED udělalo ve prospěch pacientů a zaměstnanců Mulačovy nemocnice obrovské množství práce.

Interiérový design vodoléčby navrhl v přírodních tónech designer Pavel Jindra ze společnosti Engineering service Plzeň s.r.o., stavební práce pak provedla firma ZSE, s.r.o. „Se stavební úpravou se úspěšně poprali a patří jim za to velký dík. Ten náleží také předsedovi představenstva skupiny PRIVAMED, a.s., MUDr. Miroslavu Machovi, za podporu modernizace Mulačovy nemocnice a zajištění finančních prostředků na opravu, a rovněž paní primářce MUDr. Andree Hejzkové a celému jejímu týmu za odbornou pomoc při přípravě a realizaci prací,“ uvedl Ing. Jaroslav Zimmermann.   Personál Rehabilitačního oddělení pomáhal stavařům radami a doporučeními tak, aby vodoléčba vyhovovala co nejvíce potřebám našich pacientů i fyzioterapeutům. „Věřím, že naše nová vodoléčba bude fungovat k jejich plné spokojenosti a zdraví “ konstatovala prim. MUDr. Andrea Hejzková.

Více fotek ve fotogalerii na stránkách Oddělení rehabilitace


Novorozenecká poradna - NOVĚ!!!!

Od ledna 2019 je nově v provozu novorozenecká poradna paní prim. MUDr. Evy Dortové. Náplní této poradny je problematika novorozeneckého a kojeneckého věku, konzultace o psychomotorickém vývoji, eventuelně indikace k vývojové péči. Poradna je otevřena v úterý od 13-15 hodin pro pozvané pacienty.

 


Statistika počtu porodů za rok 2018 v Mulačově nemocnici

V Mulačově nemocnici se za rok 2018 narodilo celkem 702 dětí. V pořadí 700. miminkem roku 2018 v naší porodnici byl Dominik (viz. foto) a narodil se na Silvestra stejně jako poslední kluk v tomto roce, který se jmenuje Martínek a přišel na svět ve 22:22. První miminko v roce 2019 se v Mulačově nemocnici narodilo 1.1. 2019 v 9,30 hod., je to chlapeček z Plzně, jmenuje se Alois a doma ho čeká již sourozenec, tříletá sestřička Ema, Lojzíček se narodil s porodní váhou 4130 g.

V souhrnných číslech a datech jsme pak v roce 2018 měli:
Narozeno celkem 702 dětí (z toho 6x dvojčata) -  351 chlapců a 351 dívek
Nejčastější jména chlapců: Jan, Jakub, Václav, Dominik
Nejčastější jména dívek: Anna, Ema-Emma, Eliška, Sofie
Neobvyklá jména chlapců: Willibald, Sami, Brandon, Braien, Brian, Dion, Frenk, Ivelin, Ianis, Montes Neobvyklá jména dívek: Iara, Inna, Lina, Madlen, Mia, Mína, Malvína, Riva, Mavis, Narin, Ilish, Amy Rose Nejmenší: dívka Štěpánka 1730g, chlapec Vašík 1700g
Nejtěžší: dívka Lucinka 5030g, chlapec Petřík 4600g

Všem dětem u nás narozeným přejeme pevné zdraví a už nyní se těšíme na maminky a jejich děti, které se rozhodnou rodit v Mulačově nemocnici v roce 2019.