Aktuality

Aktuality

Aktuality
10. 11. 2019 | milerova | 24600× přečteno

Nejnovější informace, zajímavosti a tipy z Mulačovy nemocnice

 

800. miminko roku 2019

Je nám potěšením přivítat letos i osmisté miminko narozené na našich porodních sálech. Je jím chlapeček Martínek, přišel na svět 6. 11. 2019. Přejeme hodně zdraví chlapečkovi i jeho mamince Hance.

Děkujeme, že se na nás s důvěrou obracíte. A těšíme se i na další miminka a jejich rodiče, kteří se rozhodli rodit v naší rodinné nemocnici.

 

 


 

700. miminko roku 2019

 

Vítáme na světě Daniela, který se narodil 27.9. 2019 jako sedmisté miminko letošního roku v naší porodnici. Přejeme hodně zdraví chlapečkovi i jeho rodičům Evě a Jiřímu.

Děkujeme, že se na nás s důvěrou obracíte. A těšíme se i na další miminka a jejich rodiče, kteří se rozhodli rodit v naší rodinné nemocnici.

 

 


Setkaní těhotných s vedením porodnice 

Naše nemocnice pořádá setkání těhotných žen s vedením naší nově zrekonstruované a moderní porodnice. Jednou měsíčně, vždy od 15:00 za účasti vedoucího lékaře porodního sálu MUDr. Michala Kapouna a primářky novorozeneckého oddělení MUDr. Evy Dortové. Vše, co Vás zajímá o těhotenství, porodu i péči o novorozence Vám rádi zodpovíme.

Děkujeme maminkám a tatínkům, kteří se přišli podívat v předchozích termínech. Byla to moc milá setkání. 

Připravili jsme pro vás nové termíny setkání, těšíme se na vás opět 23.10. a 27.11. 2019, tj. vždy ve středu od 15:00 hodin.

Porodní asistentka si pro Vás, budoucí rodičky ale i tatínky, přijde v 15.00 hod. na recepci Mulačovy nemocnice.
Bližší informace k setkání Vám poskytneme na telefonu 377 677 182 nebo na e – mailu: mkapoun@mulacovanemocnice.cz.

Leták ke stažení říjen-listopad.

Účast na setkání stále zatím bez registrace.


600. miminko roku 2019

Vítáme na světě Rozálii, která se narodila 18.8. 2019 jako šestisté miminko letošního roku v naší porodnici. Přejeme hodně zdraví nejen holčičce ale i mamince Barboře.

Děkujeme, že se na nás s důvěrou obracíte. A těšíme se i na další miminka a jejich rodiče, kteří se rozhodli rodit v naší rodinné nemocnici.

 

 


500. miminko roku 2019

Je nám potěšením přivítat na světě i Vojtíška, který se narodil 15.7. 2019 v

Mulačově nemocnici jako pětisté miminko letošního roku. Přejeme hodně zdraví chlapečkovi i mamince Lucii. A těšíme se i na Vás, kdo se rozhodujete přivést svého potomka na svět právě v naší porodnici.

Děkujeme, že se na nás s důvěrou obracíte. 

 

 


400. miminko roku 2019

Ve středu 12.6.2019 se v naší porodnici narodilo již 400. miminko letošního roku. Chlapeček Jan se má čile k světu. Od vedení nemocnice dostala maminka malou pozornost. Chlapeček Jan se má čile k světu. Přejeme hodně zdraví Honzíkovi i mamince Andree.

Děkujeme, že se s důvěrou obracíte na naši porodnici.

 

 


 

300. miminko roku 2019

Vítáme na světě Lucinku, která se narodila 10.5. 2019 jako třísté miminko letošního roku v naší porodnici. Přejeme hodně zdraví holčičce i mamince Monice.Vodoléčba po rekonstrukci opět v provozu

Nová vodoléčba slouží od 1. dubna 2019 pacientům Rehabilitačního oddělení v Mulačově nemocnici v Plzni. Rekonstrukce se dělala poprvé od roku 1958, kdy byla nemocnice dostavěná a zahájila svůj provoz. Pacienti tak mají v současnosti k dispozici celkem osm masážních van. K léčebné proceduře si nyní klienti mohou užít i hudbu nebo barevné osvětlení. „Práce trvaly zhruba tři měsíce, začaly letos 7. ledna. Zrekonstruovali jsme všechny inženýrské sítě – vodu, kanalizaci i elektrorozvody a rozloučili se s původním bazénem, který naposledy sloužil pacientům v roce 1998 a byl provozně mimořádně ekonomicky náročný. Naplnili jsme tak jeden ze slibů, který jsme si dali před pěti lety,“ řekl jednatel a ředitel Mulačovy nemocnice Ing. Jaroslav Zimmermann.

Přestavba byla poměrně náročná, protože bylo třeba změnit dispozice prostoru, předělat veškeré rozvody, podlahy, obklady a řadu dalších věcí. Při stavebních úpravách dělníci objevili starou výtahovou šachtu pro zásobování stravovacího provozu nemocnice nebo obrovskou dutou díru pod podlahou. „Byla zavezená sutí, která vznikla při rekonstrukčních pracích, a nad ní je silná vrstva betonu,“ uvedla architektka Alena Vochová z projekční kanceláře VPÚ DECO Plzeň a.s., která navrhla projektové řešení. Dodala, že se v nemocnici od nástupu nového vedení ze skupiny PRIVAMED udělalo ve prospěch pacientů a zaměstnanců Mulačovy nemocnice obrovské množství práce.

Interiérový design vodoléčby navrhl v přírodních tónech designer Pavel Jindra ze společnosti Engineering service Plzeň s.r.o., stavební práce pak provedla firma ZSE, s.r.o. „Se stavební úpravou se úspěšně poprali a patří jim za to velký dík. Ten náleží také předsedovi představenstva skupiny PRIVAMED, a.s., MUDr. Miroslavu Machovi, za podporu modernizace Mulačovy nemocnice a zajištění finančních prostředků na opravu, a rovněž paní primářce MUDr. Andree Hejzkové a celému jejímu týmu za odbornou pomoc při přípravě a realizaci prací,“ uvedl Ing. Jaroslav Zimmermann.   Personál Rehabilitačního oddělení pomáhal stavařům radami a doporučeními tak, aby vodoléčba vyhovovala co nejvíce potřebám našich pacientů i fyzioterapeutům. „Věřím, že naše nová vodoléčba bude fungovat k jejich plné spokojenosti a zdraví “ konstatovala prim. MUDr. Andrea Hejzková.

Více fotek ve fotogalerii na stránkách Oddělení rehabilitace


100. miminko roku 2019

Vítáme na světě Tadeáška, který se narodil 13.2. 2019 jako sté miminko letošního roku v naší porodnici. Přejeme hodně zdraví chlapečkovi i mamince.

Děkujeme, že se s důvěrou obracíte na naši porodnici.


Statistika počtu porodů za rok 2018 v Mulačově nemocnici

V Mulačově nemocnici se za rok 2018 narodilo celkem 702 dětí. V pořadí 700. miminkem roku 2018 v naší porodnici byl Dominik (viz. foto) a narodil se na Silvestra stejně jako poslední kluk v tomto roce, který se jmenuje Martínek a přišel na svět ve 22:22. První miminko v roce 2019 se v Mulačově nemocnici narodilo 1.1. 2019 v 9,30 hod., je to chlapeček z Plzně, jmenuje se Alois a doma ho čeká již sourozenec, tříletá sestřička Ema, Lojzíček se narodil s porodní váhou 4130 g.

V souhrnných číslech a datech jsme pak v roce 2018 měli:
Narozeno celkem 702 dětí (z toho 6x dvojčata) -  351 chlapců a 351 dívek
Nejčastější jména chlapců: Jan, Jakub, Václav, Dominik
Nejčastější jména dívek: Anna, Ema-Emma, Eliška, Sofie
Neobvyklá jména chlapců: Willibald, Sami, Brandon, Braien, Brian, Dion, Frenk, Ivelin, Ianis, Montes Neobvyklá jména dívek: Iara, Inna, Lina, Madlen, Mia, Mína, Malvína, Riva, Mavis, Narin, Ilish, Amy Rose Nejmenší: dívka Štěpánka 1730g, chlapec Vašík 1700g
Nejtěžší: dívka Lucinka 5030g, chlapec Petřík 4600g

Všem dětem u nás narozeným přejeme pevné zdraví a už nyní se těšíme na maminky a jejich děti, které se rozhodnou rodit v Mulačově nemocnici v roce 2019.


Otevíráme novou lůžkovou část Gynekologicko-porodnického oddělení

V pátek 7.12. 2018  byla slavnostně uvedena do provozu nová lůžková část Gynekologicko-porodnického oddělení Mulačovy nemocnice v rámci právě dokončené střešní nástavby nemocnice. ,,Nové pokoje budou sloužit pacientkám gynekologicko-porodnického oddělení naší nemocnice,” sděluje úvodem ing. Jaroslav Zimmermann, ředitel a jednatel Mulačovy nemocnice. ,,V rámci projektu zde vzniklo 7 nových pacientských pokojů s vlastním sociálním zázemím o celkové kapacitě až 13 lůžek a naše nemocnice tak reaguje na zvýšený počet prováděných operačních zákroků a rovněž na zvýšený zájem rodiček, které oceňují komfortní zázemí nově zmodernizovaných porodních sálů, osobní přístup personálu a menší rodinné prostředí naší porodnice,” doplňuje Jaroslav Zimmermann. Nástavba byla zrealizována vlastním nákladem nemocnice v celkové výši 10 mil. Kč, v jejím rámci došlo rovněž i k významnému zlepšení požární bezpečnosti v celé nemocnici. Realizace trvala 6 měsíců a navazuje na dispoziční úpravy a modernizaci porodních sálů Mulačovy nemocnice, které proběhly v dubnu a květnu letošního roku.

Více fotek ve fotogalerii na stránkách Gynekologicko-porodnického oddělení.


600. miminko roku 2018

V polovině listopadu letošního roku se v naší nemocnici narodilo již 600. miminko. Holčička jménem Emma se narodila 16. 11. 2018 v příjemném prostředí nově zrekonstruované porodnice. Mamince moc gratulujeme a malé Emmě přejeme do života hlavně zdraví. Nové příjemné a moderní prostředí menší nemocnice rodinného typu je pohodovým zázemím, které maminky pro svůj porod vítají. Těšíme se i na na další maminky, které se rozhodly či teprve rozhodnou v naší porodnici porodit své miminko.
Pro všechny maminky připomínáme následující termíny setkání těhotných s vedením nemocnice před porodem. Přijďte za námi, rádi Vám zodpovíme všechny Vaše dotazy či nejasnosti, aby Váš porod proběhl v klidu a pohodě.
Děkujeme, že se s důvěrou obracíte na naši porodnici.


Zmodernizované porodní sály jsou opět v plném provozu! 

Právě v těchto dnech byla dokončena dispoziční úprava a modernizace porodních sálů Gynekologicko-porodnického oddělení Mulačovy nemocnice v Plzni. V kriticky krátké době 5-ti týdnů zde vznikly dva plně oddělené, samostatné porodní pokoje, které poskytnou komfortní zázemí rodičkám.

“Naše porodnice má nyní k dispozici dva prostorné a komfortní porodní pokoje s veškerým potřebným zázemím pro rodičku i novorozence.

Moderní vybavení pokojů poskytuje rodičkám maximální pohodlí, možnost předporodní relaxace a cvičení a umožňuje jim si vybrat i různé porodní polohy. Nově také chceme budoucím maminkám nabízet odběr pupečníkové krve s možností jejího budoucího využití k léčebným účelům. Jsme velice rádi, že jsme všechny práce stihli v takto krátkém realizačním termínu a těšíme na naše klientky a jejich miminka”, uvádí ing. Jaroslav Zimmermann, ředitel Mulačovy nemocnice.

Více fotek ve fotogalerii na stránkách Gynekologicko-porodnického oddělení.

Videa ze zrekonstruovaných porodních sálů 1, 2,


Výbor pro zdravotnictví a soc. věci ZPK zasedal v Mulačově nemocnici

V pondělí 5. 3. 2018 proběhlo výjezdní zasedání Výboru pro zdravotnicví a soc. věci Zastupitelstva Plzeňského kraje. Jednání se konalo v prostorách Mulačovy nemocnice. Po skončení řádného programu proběhla  prohlídka několika oddělení Mulačovy nemocnice. Této možnosti mimo jiných hostů využili i členka Rady Plzeňského kraje pro oblast zdravotnictví paní ing.Milena Stárková a předseda Výboru pan Pavel Vanka. 

 


Vyšetřování kritických srdečních vad u novorozenců

Od ledna letošního roku se Mulačova nemocnice připojila k iniciativě podporující včasný záchyt kritických vrozených vad u novorozenců. Po zakoupení monitoru vybaveného nejmodernější technologií a softwarem jsou všichni novorozenci, narození v Mulačově nemocnici, vyšetřeni před propuštěním do domácí péče. Nejedná se zatím v České republice o povinné skríningové vyšetření, ale je to významný bonus pro naše miminka.

Metoda je ověřena od první publikace tj. od roku 2009 (Granelli, 2009) u stovek tisíců dětí (Švédsko, USA, Anglie, Čína aj.). Každým rokem se zájem o metodu šíří a světová mapa se zaplňuje barvami dle zájmu nebo dokonce národních doporučení. Jedná se o metodu s vysokou senzitivitou i specifitou. Včasný záchyt kritické srdeční vady (CCHD) ještě před propuštěním vede k ochraně novorozenců, rodičů i personálu novorozeneckých oddělení. Může tak zamezit dramatickému zhoršení stavu i několik dnů po propuštění z porodnice. Pokud vada není odhalena, může se rozvinout srdeční selhání, které může pro dítě skončit i fatálně. Stejně tak je vyšetření vhodné při předčasném propuštění z porodnice. Tam je sice senzitivita menší, ale i tak jsou přece jenom děti i personál více chráněni. 

Vyšetření se provádí běžnou pulsní oximetrií podle schémat ve stáří 48 hodin.  Měření probíhá na pravé horní končetině a libovolné dolní končetině trvá asi 2-5 minut, je neinvazivní a nebolestivé.


Statistika počtu porodů za rok 2017 v Mulačově nemocnici

V Mulačově nemocnici se za rok 2017 narodilo celkem 605 dětí. Šestistým miminkem byla holčička Ema, narozená 28.12.2017 v 00:38 hod. z NEPOMUCKA (viz. foto). První miminko v roce 2018 se v Mulačově nemocnici narodilo 1.1. 2018 ve 3 hod 10 minut a jmenuje se Markétka (3400g/52cm).

V souhrnných číslech a datech jsme pak měli:

605 dětí - 301 chlapců, 304 dívek

nejtěžší miminko vážilo 4820g - jméno Vincent, nejlehčí miminko 2150g – Sabina

NEJČASTĚJŠÍ JMÉNA V ROCE 2017
KLUCI:  Jan, Adam, David, Matyáš       HOLKY: Viktorie, Eliška, Natálie

ATYPICKÁ JMÉNA V ROCE 2017
KLUCI: Kryšpín, Jeroným, Lev, Mikeš, Vincent     HOLKY: Ariana, Dea, Mia, Polina, Cecília 

Všem dětem u nás narozeným přejeme pevné zdraví a už nyní se těšíme na maminky a jejich děti, které se rozhodnou rodit v Mulačově nemcnici v roce 2018.


Mulačova nemocnice slaví výročí

Mulačova nemocnice letos v prosinci oslavila 25 let (1992 -2017 ). Nemocnice jako soukromé zařízení existuje od roku 1992, kdy navázala na tradici závodní nemocnice Škodových závodů. Více k historii ZDE.

 

   


Nová JIP v Mulačově nemocnici

Začátkem března byla slavnostně otevřena nová Multioborová JIP (Jednotka intenzivní péče) Mulačovy nemocnice v Plzni na Borech. Vznikla adaptací a úpravou prostor po bývalém oddělení dětské chirurgie. Nová JIPka disponuje celkem sedmi lůžky, z toho dvě jsou prostorově oddělitelná s možností zvláštního režimu. Součástí vybavení oddělení je komplexní monitoring životních funkcí pacienta a tři plicní ventilátory pro  pacienty s potřebou dechové podpory.
,,Náklady na adaptaci, úpravu a nové vybavení  prostor po bývalé dětské chirurgii činily celkem 3,6 mil. Kč a byly plně hrazeny z vlastních zdrojů skupiny Privamed.  Vybavení multioborové JIP disponuje nejmodernějšími polohovacími lůžky a novými přístroji splňujícími požadavky pro poskytování akutní a intenzivní péče,’’ uvádí Ing. Jaroslav Zimmermann, jednatel Mulačovy nemocnice.  
Adaptace a úpravy prostor po bývalé dětské chirurgii byly zahájeny v říjnu 2016 a uvedení do plného provozu proběhlo 6. 3. 2017.
V prostorách původního oddělení JIP Mulačovy nemocnice nyní vzniká nové oddělení NIP (Následné intenzivní péče), které je nyní ve 2.etapě své  realizace a bude zde po úplném dokončení celkem 10 lůžek s plným monitoringem životních funkcí pacienta včetně dispozice dechové podpory pacienta umělou plicní ventilací.


Statistika počtu porodů za rok 2016 v Mulačově nemocnici

V Mulačově nemocnici se za rok 2016 narodilo celkem 646 dětí, o 100 dětí více než rok před tím. Porodnice tak opět navyšuje počet porodů a získává si další přízeň rodiček, které vyhledávají její spíše rodinné prostředí a příjemný personál. Děkujeme vám za vaši přízeň, velice si toho vážíme.

V souhrnných číslech a datech jsme pak měli:
- 3 dvojčata v loňském roce
- 317 holčiček a 329 kluků
- nejčastější jména chlapců: Honzík, Vašík nebo Jakub
- nejčastější jména děvčat: Terezka, Viktorka, Anna nebo Emma/Ema
- méně častá jména pak u nás byly pro chlapce: Rufin, Serchio a pro děvčata: Annie, Aileen, Chloe, Inari, Noemi nebo Zora či Vivien.

První porod v letošním roce v Mulačově nemocnici však nebyl 1. 1. 2017, ale až krátce po jeho půlnoci tj. 2. 1. 2017 (0:15 minut). Prvním dítětem narozeným u nás je chlapeček Lukášek. Gratulujeme, ať je Lukášek zdravý a dělá rodičům jen a jen radost. Těšíme se i na vás, kdo chcete rodit v Mulačově nemocnici v letošním roce.


NIP nově od května 2016

Od května jsme pro vás otevřeli nové oddělení NIP. Oddělení Následné intenzivní péče (NIP) Mulačovy nemocnice Plzeň poskytuje dlouhodobou intenzivní péči o základní životní funkce u těch nemocných, u kterých došlo ke stabilizaci stavu po kritickém onemocnění, neobnovila se některá ze životních funkcí a nadále vyžadují podporu základních životních funkcí, nejčastěji pokračování umělé plicní ventilace.